Par mani
Par mani
Par mani
Mani sauc
Baiba Vingre.

Es esmu pasākumu vadītāja, svētku režisore, kā arī scenāriju un citu radošu tekstu veidotāja.

Pasākumu organizēšana un vadīšana man ir ne tikai sirdslieta, bet arī profesija. Esmu ieguvusi maģistra grādu kultūras projektu vadībā, kā diplomdarbu organizējot labdarības izsoli Uzzimē sapni. Video no šī pasākuma var apskatīt spiežot šeit.

Mana pirmā darba vieta bija kultūras nams. Tur es iemācījos, ka vienlaicīgi būt par: pasākuma režisoru, scenārija autoru, vadītāju, dziedātāju, dejotāju, aktieri, pasākuma noformētāju, afišu un ielūgumu veidotāju, gaismotāju un skaņotāju ir iespējams. Bet tagad gan es izvēlos tikai pirmās trīs pozīcijas un nekādā gadījumā ne vienlaicīgi.

Izkopt dikciju un attīstīt runas mākslu sāku jau pirmajā klasē un dažādi daiļrunāšanas konkursi mani pavadīja visu skolas laiku. Pateicoties izvēlētajai studiju programmai, arī augstskolā turpināju apgūt aktiermeistarību, skatuves runu un citas prasmes, lai klausītāji mani ne tikai dzirdētu, bet arī saprastu. Paldies arī Zanes Daudziņas meistarklasēm un Pūces akadēmijai.

Esmu vadījusi tautas deju kolektīvu un ļoti ilgus gadus dejojusi tautas dejas. Tāpēc, vadot sadanci vai kāzas dejotājiem, mana sirds īpaši gavilē.

Mans mīļākais sporta veids ir iešana. Esmu pāris reizes šķērsojusi Spāniju, 30 dienās sasniegusi zemes malu un pārbaudīt, vai visi ceļi tiešām ved uz Romu, es devos kājām. Tāpēc tekalēt starp kāzu viesiem 12 stundas man ir tīrais nieks.

Vairāk par to, kāpēc es darbojos pasākumu nozarē, par manu pieredzi un profesionālās dzīves līkločiem lasi šeit.